Dzejnieces un režisores DACES MICĀNES ZĀLĪTES autorvakars "Zaļš mētelis ir pasaulei"

05.04.2016

5. aprīlī plkst. 18. 00 muzejā dzeja un lugu fragmenti Daces Micānes Zālītes lasījumā. Saruna atgriežoties Latvijā.  Pasākumā piedalās džeza dziedātāja Inga Bērziņa ar autores dziesmu pirmatskaņojumiem.

Dace Micāne Zālīte atgriezās Latvijā pēc 10 gadu dzīves un radoša darba ASV, ceļa somā vezdama līdz savu pirmo dzejas grāmatu “Vāveru gane” (2011), pieredzi pēc studijām (Special Research Fellow)  Jeilas Universitātes Drāmas skolas režijas nodaļā (2008/09).

Dace tālumu pratusi savienot ar radošiem darbiem Latvijā, rakstot libretus un iestudējot izrādes “Riez bija”, “Zalkša līgava”, “Vēja zirgi sauli veda”, režisējot un īstenojot rituālu “Ozols auga Daugavā” folkloras festivāla “Baltica 2015” daudzinājumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Šis darbs ir īpaši tuvs, jo ne tikai rituāla laivas ziedi  Daugavas viļņos aizlīgojauz jūru, bet dzīves laiva Zālīšu ģimeni atveda atpakaļ Latvijā!

Folklora un mitoloģija ir Daces intereses un radošais izpētes lauks, kuru viņa paplašina studējot Latvijas Universitātes Baltu Filoloģijas fakultātē.