Jaunumi |

Līdz 15. septembrim apskatāma Eduarda Vīralta 120. jubilejai veltītā izstāde “No Rēveles līdz Marakešai”

vieta attēlam

15.08.2018

Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī-muzejā līdz 15. septembrim vēl apskatāma igauņu mākslinieka Eduarda Vīralta 120. jubilejai veltīta izstāde “No Rēveles līdz Marakešai”, kas tapusi sadarbībā ar Igaunijas mākslas muzeju.

Igauņu mākslinieka Eduarda Vīralta (1898-1954) mākslas pasaule ir Tallinas un Tartu šaurās ieliņas, Parīzes bohēmas ainas, Marokas tuksneša saules tveice, berberu meitenītes apskaidrotās acis, kamieļa ironiskais smīns, nēģeru zēna viedās skumjas. Mākslinieku uzskata par 20. gadsimta pirmās puses izcilāko igauņu grafikas meistaru. Viņa daiļrades veikums ir aptuveni 450 gravējumi, oforti, kokgrebumi un litogrāfijas, kas glabājas daudzos Eiropas un Amerikas mākslas muzejos un privātās kolekcijās. Divi Eduarda Vīralta darbi - “Nēģera galva” (1933) un “Absinta dzērāji” (1933) atrodasarī  Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa–muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā.

Izstāde Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī-muzejā būs apskatāma līdz  2018. gada 15. septembrim, tā veidota sadarbībā ar Igaunijas mākslas muzeju (KUMU). Izstāde dod iespēju iepazīties gan ar mākslinieka Eduarda Vīralta agrīnajiem, gan vēlāka laika darbiem, mēģinot izsekot pagājušā gadsimta pirmās puses noskaņām Tallinā un Parīzē, kā arī - atrodot līdzīgās nianses tā laika Rīgas atainojumos un Aleksandra Čaka dzejas motīvos.