PAVISAM DZĪVA, SARKANĀ MĒTELĪ. MIRDZAI ĶEMPEI – 110

02.02.2017

11. februārī vairāki Rīgas memoriālie muzeji vienojušies kopīgā pasākumā – pastaigā pa Mirdzas Ķempes laikabiedru agrākajām dzīves vietām, kuras glabā stāstus, atmiņas un atklāj dažādās dzejnieces personības un interešu šķautnes.

Programma:

11.45 pulcēšanās Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī–muzejā, Lāčplēša ielā 48–14

·         12.00Muzeja direktores Antras Mednes stāstījums par mazāk zināmu Mirdzas Ķempes personības pusi.

Pastaiga uz Andreja Upīša memoriālo muzeju, Brīvības ielā 38–4

·         13.00Muzeja vadītāja Inese Kaire atklās dzejnieces un Andreja Upīša savstarpējās attiecības, būs aplūkojamas Mirdzas Ķempes dāvinātās grāmatas, kurās atrodami personīgi veltījumi.

·         13.25Jāņa Akuratera muzeja speciālistes Mairas Valteres stāstījums par Mirdzas Ķempes un Jāņa Akurateru darbu Latvijas Radiofonā.

Pastaiga uz Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzeju, Elizabetes ielā 57a–26.

·         14.15Par Mirdzas Ķempes portretiem un to skicēm stāstīs muzeja vadītāja Nataļja Jevsejeva.

Došanās uz Ojāra Vācieša muzeju, O. Vācieša ielā 19 (izmantojot sabiedrisko vai personīgo transportu).

·         15.45Atmiņās par Mirdzu Ķempi dalīsies Lija Brīdaka, Ēriks Hānbergs, Velta Kaltiņa, Roalds Dobrovenskis un Vija Kaņepe.

Būs skatāma ekspresizstāde: jubilāres un Ojāra Vācieša sarakste un Mirdzas Ķempes kā dzejnieku konsultantes vēstules jaunajiem autoriem.

Visa pasākuma gaitā Mirdzas Ķempes dzejas un vēstuļu fragmentus lasīs dzejniece Ērika Bērziņa.

Biļetes cena 7,50 EURBiļetes iespējams iegādāties “Biļešu Paradīzē”, kā arī pirms pasākuma norises Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī–muzejā, Lāčplēša ielā 48–14.