"RĪGAS ATSPULGI"Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem 8. – 9. klašu skolēnu projektu nedēļas darbu izstāde

05.09.2016

RĪGAS ATSPULGI

Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem 8. – 9. klašu skolēnu projektu nedēļas darbu izstāde.

Projekta darba izstrādāšanas laikā  skolēni, darbojoties grupās, meklē un iegūst jaunu informāciju, iepazīstas ar dažādiem objektiem, tiekas ar interesantām personībām, izmanto jau esošās zināšanas, prasmes un pieredzi, lai praktiski pagatavotu dažādas lietas.

2015./2016. mācību gadā projektu darbs Rīgas internātvidusskolā bērniem ar dzirdes traucējumiem notika visa mācību gada garumā. 8. – 9. klašu skolēni strādāja pie kopējas tēmas „Rīga, mana Rīga”.

Sadarbībā ar Rīgas memoriālo muzeju speciālistiem, skolēni devās kopīgā ceļojumā pa Aleksandra Čaka, Jāņa Akurātera un Ojārā Vācieša piemiņas vietām Pārdaugavas klusajās un šaurajās ieliņās, iepazina Pārdaugavas koka arhitektūru, apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku, kuru lepni saucam par Gaismas pili. Redzētais guva atspoguļojumu skolēnu praktiski pagatavotajos darbos – rotas lietās un aksesuāros.

Rīgas internātvidusskola bērniem ar dzirdes traucējumiem šogad atzīmēja 176 gadu jubileju, un tā ir viena no Eiropas senākajām skolām nedzirdīgiem bērniem un jauniešiem. Paralēli tradicionālo mācību priekšmetu apguvei, skolas audzēkņiem ir iespēja attīstīt savus talantus dažādos interešu pulciņos, apgūstot zīmēšanu, šūšanu, modelēšanu, mūsdienu dejas mākslu, vairākus sporta veidus, pētot kultūrvēsturi. Skolotāju un skolēnu darbs nepaliek bez rezultātiem – skolai ir regulāri un noturīgi panākumi konkursos, sacensībās un skatēs gan Latvijā, gan ārpus valsts robežām.

No 2011. gada 1. jūlija skola atrodas Pārdaugavā – Graudu ielā 21.