Tematisks pasākums “Porcelāna paviljons”

2018.03.20 | 17:00 - 18:00 | A. Čaka muzejs
Ieejas maksa :

Tematisks pasākums “Porcelāna paviljons

Saistībā ar izstādi “Seno japāņu gravīru ceļš” Aleksandra Čaka memoriālajā dzīvoklī –muzejā plānots tematisks pasākums “Porcelāna paviljons”, kuru ievadīs mākslas zinātnieces Irēnas Bužinskas priekšlasījums “Ķīniešu un japāņu mākslas darbi privātkolekcijās Krievijā 20. gadsimta sākumā”. Pasākuma turpinājumā plānoti ķīniešu dzejas lasījumi  vairākās valodās.

19. gs.-20. gs. mijā visā Eiropā, tai skaitā Krievijā bija vērojama kāpināta interese par Austrumiem un kultūrām ārpus Eiropas. Apzinoties pasaules kultūru vienotību, citā konceptuālā līmenī notika ne tikai dažādu tautu un vēsturisko periodu mantojuma apguve, bet arī garīgu kontaktu, ierosmju un jaunu izteiksmes formu meklējumi mākslas tālākai attīstībai. Par to liecina arī  mākslinieku aizraušanās ar eksotiskiem priekšmetiem un Austrumu dzeju, savu mākslas kolekciju veidošana. Pasākumā būs iespēja uzzināt par orientālās mākslas popularitātes līkločiem 20. gadsimta sākumposmā. kā arī  krievu futūrista Dāvida Burļuka un latviešu mākslinieku Franciska Varslavāna un Jāņa Plases kultūras sakariem Tālajos Austrumos pirms simts gadiem.