Izstāde “Veiksmes gadi”, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Aleksandra Čaka memoriālajam dzīvoklim - muzejam 20

RĪGAS PAŠVALDĪBAS KULTŪRAS IESTĀŽU APVIENĪBAS
ALEKSANDRA ČAKA MEMORIĀLAIS DZĪVOKLIS - MUZEJS

ar izstādi “Veiksmes gadi”

svin 20 gadu jubileju

No 17. septembra Muzejā ir apskatāma 20 darbības gadiem veltīta tematiska izstāde “Veiksmes gadi”, kas veidota no muzeja krājuma materiāliem.  Izstāde vēstīs par nozīmīgākajiem notikumiem un cilvēkiem Muzeja pastāvēšanas 20 gados.

Muzeja dzimšanas diena tika svinēta 18. maijā – attālināti, bez svinīga pasākuma un svētku tortes, tomēr ar atmiņām par divdesmit gados paveikto darbu, satiktajiem cilvēkiem un daudzajiem prieka brīžiem.

Izstādē “Veiksmes gadi” var skatīt liecības par muzeja tapšanas pirmsākumiem no 1997. gada, muzeja atvēršanu apmeklētājiem 2000. gada maijā, par svarīgākajiem cilvēkiem un notikumiem, kuriem bijusi nozīmīga loma muzeja tapšanā, kā arī ilgākajiem sadarbības partneriem, pateicoties kuriem, muzeja darbs bijis krāsaināks un dinamiskāks.

A. Čaka muzejs ir dzejnieka pēdējā dzīves vieta, kur viņš dzīvojis no 1937. gada līdz 1950. gadam. Padomju laikā daļa no istabām tika izīrētas. Lāčplēša ielas 48/50 nama 14. dzīvoklī dzīvojuši daudzi slaveni latviešu literatūras darbinieki, uzturot spēkā literārās dzīves vērtības. Izstāde retrospektīvi attēlo tikai nelielu daļu no 20 gados paveiktajiem darbiem.

Foto: Piemiņas lietas no Aleksandra Čaka muzeja krājuma. K. Vasiļevska.

Papildu informācija:

Antra Medne,

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības

Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa-muzeja direktore.

Tālrunis 67105942

E-pasts: caks@riga.lv