Aleksandra Čaka un Erika Ādamsona bērnu lugas “Nagla, Tomāts un Plūmīte” grāmatas stāsts

25.01.2024

2024. gada 24. janvārī ICOM Latvija kopsapulces laikā bijusī Jūrmalas pilsētas muzeja Vēstures nodaļas vadītāja Inga Sarma Aleksandra Čaka muzeja direktorei Antrai Mednei uzdāvināja Aleksandra Čaka un Erika Ādamsona bērnu lugas “Nagla, Tomāts un Plūmīte” grāmatu, ko 1958. gada 22. decembrī A. Čaka otrās pakāpes māsīca Emīlija Briežkalne ar ierakstu “Ieviņai vārda dienā! Emīlijas tante” bija dāvinājusi Ievai Maikei (dzimusi ap 1956. gadu) Vārda dienā. I. Maike bija E. Briežkalnes kaimiņiene Rīgā, Lāčplēša ielā 48/50-16. Ievas māte Rūta Kronenberga bija mākslinieka un dzejnieka Alberta Kronenberga meita, bet Ieva – mazmeita.

Inga Sarma nolēma grāmatu uzdāvināt A. Čaka muzejam. Tādā veidā grāmata, kas 1958. gadā kā dāvinājums sāka savu ceļu no Lāčplēša ielas 48/50-14, kur dzīvoja E. Briežkalne, 2024. gadā atkal atgriezās atpakaļ.