Starptautiskās Muzeju komitejas (ICOM) 26. ģenerālā konference Prāgā

06.09.2022

2022. gadā no 21. augusta līdz 26. augustam Prāgā notika Starptautiskās Muzeju komitejas (ICOM) 26. ģenerālajā konference, Ārkārtas ģenerālajā asambleja un Starptautiskās literatūras un komponistu muzeju komitejas (ICLCM) ikgadējā konferencē ar kopīgu vadmotīvu “Muzeju spēks”.

Konferences atklāšanā uzstājās Čehijas kultūras ministre, ICOM Čehija priekšsēdētāja Gina Renotiere, Čehijas muzeju biedrības vadītājs, kā arī ICOM prezidents Alberto Garlandini, ICOM ģenerāldirektors Peters Kellers, ICOM konferences galvenā menedžere Martina Lehmanova, kuri augstu vērtēja konferences sagatavošanas procesā veikto darbu, ņemot vērā COVID 19 pandēmijas laiku un Krievijas agresiju Ukrainā. Visi globālie notikumi atstājuši iespaidu arī uz muzeju darbu pasaulē un tiek uzdots jautājums-kur virzās muzeju darbs un muzeoloģija kā vēstures apakšzinātne, kurai jāspēj reaģēt kritiskos politiskos, ekonomiskos un finansiāli nestabilos laikos? Konferences darbā piedalījās muzeja direktore, kas veicināja starptautisko sadarbību, Rīgas pilsētas un muzeja  popularizēšanu ārzemēs.

Foto: Konferences ICLC dalībnieki.