Tematiskā izstāde "Čaka paradīze"

21.09.2022

Aleksandra Čaka muzejā no 2022. gada 21. septembra līdz 10. decembrim būs skatāma izstāde no muzeja krājuma bagātībām  “Čaka paradīze”.

Izstāde balstīta uz dzejnieka darbīgo un radoši piepildīto 1932. gadu. 2022. gads ir īpašs jubilejas gads dzejnieka Aleksandra Čaka daiļrades kontekstā – slavenajam dzejas krājumam “Mana paradīze” aprit 90, savukārt krājumam “Iedomu spoguļi” – 85.

1932. gads dzejnieka dzīvē bija ļoti ražīgs, jo grāmatā tika izdota poēma “Umurkumurs”, pēc vairāku gadu darba savu iznākšanu piedzīvoja “Latvju modernās dzejas antoloģija”, luga “Nagla, Tomāts un Plūmīte” un dzejas krājums “Mana paradīze”.

Attēlā: N. Strunkes ilustrācija A. Čaka dzejoļu krājumam "Mana paradīze", 1931.g.