Baltā nakts 2021 "Iepazīsti Aleksandru Čaku no jauna"

04.09.2021

Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis – muzejs šajā “Baltajā naktī” aicina visus interesentus nepaiet garām A. Čaka pēdējai dzīves vietai, kas joprojām ir Lāčplēša ielā 48-8 un iepazīt tik pazīstamo Čaku no jauna. Mēs piedāvājam:

•           Iepazīties ar dzejnieka dzīvi, izmantojot vizuālo un audio informāciju - mūzika, dzeja, tēlotāja māksla, kā arī aplūkot ģimenes autentiskos priekšmetus un mākslas darbus Muzeja ekspozīcijā, izmantot audiogidu. Apmeklētāji varēs pārbaudīt savas zināšanas pareizi saliekot kādu ļoti pazīstamu A. Čaka dzejoli vai dziesmu un atbildēt uz dažiem jautājumiem par dzejnieka biogrāfiju.

Sākumskolas skolēniem un pašiem mazākajiem Muzeja apmeklētājiem mēs piedāvāsim:

•           Muzeja darbinieku stāstus par Čaku un interesantākajiem viņa dzejas tēliem.

•           Katrs apmeklētājs varēs izspēlēt spēli „Iepazīsti Čaku un viņa māju” – saņemt kontūrzīmējumu ar kādu ekspozīcijā redzamu priekšmetu vai attēlu, izkrāsot to un atrast tā atrašanās vietu Muzeja ekspozīcijā.

Muzejā būs iespējams iegādāties arī grāmatas ar jaunākajiem pētījumiem par Aleksandra Čaka  dzīvi un daiļradi. Pēdējā no izdotajām grāmatām ir ilustratīvs albums “Sajūtu restaurācija”, kas veltīta Muzeja krājumā nonākušajām Čadaraiņu ģimenes piemiņas lietām un iedzīves priekšmetiem.

Ieeja Muzejā uzrādot Covid-19 sertifikātu.