Jaunumi |

Ceremonijā “Aleksandram Čakam 120. Viesistaba”, pasniegtas Aleksandra Čaka balvas

vieta attēlam

04.12.2021

3. decembrī izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” norisinājās Aleksandra Čaka balvas pasniegšanas ceremonija “Aleksandram Čakam 120. Viesistaba”, kur svinīgā gaisotnē tika pasniegtas A. Čaka balvas.

Žūrijas komisija, iepazīstoties un vērtējot balvas konkursam iesniegtos darbus, atzina, ka, neskatoties uz kultūras dzīvei sarežģīto laiku, 2021. gads nesis novatoriskas, inovatīvas un kvalitatīvas idejas Rīgas pilsētas interpretācijā dažādos mākslinieciskās izteiksmes veidos, gan atklājusi vēl neredzētas šķautnes A. Čaka personības un daiļrades atspoguļošanā. Spraigās diskusijās tika nolemts piešķirt trīs balvas: Mārtiņam Vilsonam – par spilgtu un ilggadīgu devumu Aleksandra Čaka dzejas uzvedumu veidošanā un dzejnieka daiļrades vērtību apliecinājumu izrādē “Čaks lauku mierā Vilsona verandā”. Olgai Pētersonei – par unikālu un talantīgu pienesumu Aleksandra Čaka poēmu cikla “Mūžības skartie” tulkojumā un dzejnieka daiļrades starptautisku popularizēšanu. Heli Laaksonenai –par spilgtu Latvijas un Somijas kultūras dialogu, veidojot sarunu dzejā un jaunus Aleksandra Čaka dzejas tulkojumus.

Ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atzinības rakstiem tika apbalvota  Silvija Grosa – par Rīgas jūgendstila ēku estētikas unikalitātes akcentējumu un dekoratīvās glezniecības darbnīcu vēstures pētījumiem monogrāfijā “Dekors Rīgas jūgendstila perioda arhitektūrā” un Māris Briežkalns – par veiksmīgu Rīgas tēla interpretējumu mūzikā, izveidojot Raimonda Paula koncertprogrammu “Manai Rīgai” un instrumentālās mūzikas ierakstus “Raimonds Pauls Trio –Pastaiga pa Rīgu”, sveicot A. Čaka 120. dzimšanas dienā.