Jaunieguvums Aleksandra Čaka muzeja krājumā

03.11.2022

2022. gada 2. novembrī Aleksandra Čaka muzejs saņēma dāvinājumu no literatūrzinātniece Līvijas Volkovas – A. Čaka stāstu krājumu “Aizvērtās durvis”, kas ar ierakstu 1938. gada decembrī dāvināts kādai dāmai Netai Kakštēterei. Taču grāmatai ir pašai savs stāsts: 2020. gada marta sākumā Līvija bija nolēmusi iepriecināt literatūrzinātnieci Silviju Radzobi, kura tajā laikā slimoja. Viņai laimējās antikvariātā “Gunas grāmatas” K. Barona ielā nopirkt šo grāmatu. Līvija zvanīja Silvijas meitai Zanei Radzobei, lai pieteiktu vizīti un apsveiktu Silviju Vārda dienā, bet Silvija bija ļoti slima un atrodas slimnīcā. Grāmata netika uzdāvināta, jo 2020. gada 21. aprīlī Silvija devās mūžībā. Vēlāk tika pieņemts lēmums, ka grāmatas vieta ir Aleksandra Čaka muzejā.