Latvijas skolas soma 2023 Aleksandra Čaka muzejā

Muzejpedagoģiskā nodarbība “Iepazīsti Aleksandru Čaku” (1.-4.kl.)

Nodarbības mērķis ir rosināt sākumskolas bērnu interesi par dzejnieku Aleksandru Čaku, iepazīstinot ar dzejnieka savdabīgo un radošo personību caur  ar A. Čaka dzejas tēlu skicēm A. Burova animācijas filmā “Mana paradīze” un E. Jansona animācijas filmas “Pavasaris Vārnu ielā” fragmentiem. Dalībniekiem būs iespēja piedalīties interaktīvā spēlē „Saskaiti Čaka mājdzīvniekus!” un praktiskajā darbnīcā “Izkrāso Čaku!”

Muzejpedagoģiskā nodarbība “Rīgas centra puika - Aleksandrs Čaks” (5.-9. kl., 10.-12.kl.)

Muzejpedagoģiskā nodarbība Aleksandra Čaka muzejā, dzejnieka pēdējā dzīves vietā. Nodarbība veltīta A. Čaka daiļrades un personības padziļinātai izzināšanai. Skolēniem ir iespēja iepazīties ar dzejnieka  memoriālo dzīvokli un tajā izvietoto pastāvīgo ekspozīciju, kurā redzami A. Čaka ģimenei piederējušie autentiskie sadzīves priekšmeti, piemiņas lietas un grāmatas. Tā ir arī iespēja iepazīties ar 20. gs. 30-to gadu rīdzinieka dzīvokļa interjeru, pabūt un izjust pagājušā laika savdabību.

Pastaiga – ceļojums “Pa Aleksandra Čaka pēdām Rīgas centrā” (5.-9. kl., 10.-12.kl.)

Muzejs piedāvā izzinošu pastaigu - ceļojumu pa Rīgas centru pakavējoties pie adresēm, kas bijušas svarīgas Aleksandra Čaka dzīvē un daiļradē. Pastaigas maršruts sākas Lāčplēša ielā 48-8  pēdējā dzejnieka dzīves vietā.

Pastaiga – ceļojums “Pa Aleksandra Čaka pēdām Pārdaugavā” (5.-9. kl., 10.-12.kl.)

Izzinoša pastaiga - ceļojums pa Aleksandra Čaka Pārdaugavu ar mērķi iepazīt mazāk zināmus faktus par dzejnieka bērnību, skolas gadiem un jaunības trauksmainajiem pārdzīvojumiem, kas vēlāk atspoguļojas viņa dzejā. Sākums Tempļa ielā, kur dzīvojusi dzejnieka vecmāmiņa.

Vienas norises cena vienam cilvēkam: muzejpedagoģiskā nodarbība EURO 2.00, pastaiga-ceļojums EURO 3.00

Plašāka informācija par programmu: www.latvijasskolassoma.lv.