Mākslinieka Vilipsona jubilejas izstāde “Talanta mirdzēšana”

vieta attēlam

29.05.2024

Mākslinieka Vilipsona jubilejas izstāde “Talanta mirdzēšana”, tapusi godinot mākslinieku. Oriģināldarbu izstāde muzejā būs aplūkojama visas vasaras garumā. Izstādē redzamajos darbos būs iespēja meklēt un saskatīt mākslinieka vīzijas par nākotnes meklējumiem dzīvē un daiļradē, kā arī atmiņas par pagātnes atziņām un piepildījumu.

A. Čaka muzeja sadarbība ar mākslinieku aizsākās 2002. gadā, kad viņš uzzīmēja pirmo Ziemassvētku apsveikumu, no kura tapa pastkarte visiem muzeja draugiem un sadarbības partneriem. Vēlāk oriģinālo pastkaršu zīmēšana jau kļuva par tradīciju, kas turpinājās jaunā kvalitātē – grāmatu dizainā. Mākslinieks ilustrējis vairākas Aleksandra Čaka muzeja grāmatas, kā arī ir A. Čaka piemiņas nozīmītes autors. Nozīmīti pasniedz reizi divos gados par dzejnieka personības un darbu popularizēšanu. Saistībā ar piemiņas nozīmīti izveidotas vairākas muzeja suvenīru līnijas.

2015. gadā, konsultējoties ar muzeja speciālistiem par tēmu izvēli, tapa desmit zīmējumi bērniem ar kopīgu nosaukumu “Reiz dzīvoja Čaks”, kas tika domāti bērnu pacietības un roku veiklību treniņam. Turpinot sadarbību ar mākslinieku 2021. gadā pie nama Lāčplēša ielā 48 tika atklāts Vilipsona veidots oriģināls piemiņas cilnis A. Čakam, kas nu jau ir iekļāvies Rīgas kultūrtelpā kā neatņemama vēstures sastāvdaļa.

Savas daiļrades laikā mākslinieks Vilipsons ir salīdzināts gan ar Sigismundu Vidbergu kā erotikas un mīlestības atspoguļotājs, gan ar Kārli Padegu kā smalku zīmēšanas tehnikas virtuozu.

Izstāde būs apskatāma līdz 10. septembrim.

Attēlā: Vilipsōna 1. diplomdarbs "Pie Otto Švarca", foto no mākslinieka arhīva.