Mātes dienas svinības Aleksandra Čaka muzejā

07.05.2022

Aleksandra Čaka muzejā 2022. gada 7. maijā no plkst. 11.00 līdz plkst. 17.00 tiks svinēta Mātes diena, kuras laikā būs iespēja iepazīties

·        ar jauno izstādi no Aleksandra Čaka muzeja krājuma “Nabas saite”, kas veltīta Aleksandra Čaka attiecībām ar māti Emīliju Lizeti Čadaraini,

·        apskatīt dzejnieka viesistabā klātu svētku galdu, kas rotāts ar mātes darinātām tekstilijām un iegādātiem traukiem,

·        mazajiem muzeja apmeklētājiem tiks piedāvāta vizuālās mākslas darbnīca.

Dzejnieka māte Emīlija Lizete Čadaraine (dzimusi Freija, 1875-1936) bija pirmā sieviete, kura veidoja un iespaidoja dzejnieka dzīves gaitas. Dzimusi Jaunsesavas muižas “Nordu” mājās. Bērnību pavadījusi Naudītes pagastā. 19. gadsimta beigās kopā ar ģimeni pārcēlusies uz Dobeli, bet ap 1898. gadu – uz Rīgu. Rokdarbu prasmes (šūšanu, izšūšanu, tamborēšanu un adīšanu) Emīlijai iemācīja viņas māte Tekla Freija. Tās noderēja mājīga dzīvokļa iekārtošanai. Muzeja krājumā saglabājušās 96 Emīlijas darinātas telpu tekstilijas.

Emīlija LizeteČadaraine visu mūžu rūpējās par savas ģimenes labklājību un vienīgā dēla Aleksandra dzīves gājumu.

Attēlā: A. Čaks ar vecākiem ap 1910.g. (Foto no AČMD krājuma).