Tematiskā izstāde Aleksandrs Čaks un Rīgas II Valsts vidusskola

13.09.2024

2024. gadā no 13. septembra līdz 30. novembrim Aleksandra Čaka muzejā apskatāma tematiska izstāde “Aleksandrs Čaks un Rīgas II. Valsts vidusskola”.

Šogad aprit tieši 100 gadu kopš Aleksandrs Čadarainis (Čaks) pabeidza vidusskolu Rīgā. 1923. gada rudenī viņš iesniedza dokumentus Rīgas II. Valsts vidusskolā, kuru vēlāk “šā tā arī pabeidza”. Skolā viņš mācījās vienu gadu un 1924. gadā saņēma skolas Gatavības apliecību ar raksturojumu, ka viņš ir “attīstīts, spējīgs, sevī noslēgts, pārvērtē savas spējas”.

Rīgas II. Valsts vidusskolā Čaks iepazinās ar klases biedreni Leontīni Amāliju Rundeli. Mīlestības jūtas pret Rundeli bija spēcīgs impulss Čaka radošās personības attīstībai un literārajam darbam.

Izstāde veidota no Aleksandra Čaka muzeja krājuma materiāliem un atspoguļo viņa mācību darbu un pirmās mīlestības dzejoļus, kas vēlāk tika apkopoti pirmajos dzejas krājums.

Foto no izstādes.