Mākslinieces Īras Rozentāles darbu izstāde “Rīga-mazā Parīze”

2023.06.09 | 11:00 - 17:00 | Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Aleksandra Čaka muzejs

No 19. aprīļa līdz 27. augustam Aleksandra Čaka muzejā apskatāma mākslinieces Īras Rozentāles darbu izstāde “Rīga-mazā Parīze”.

Māksliniece Īra Rozentāle mācījusies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā, Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā absolvējusi prof. I. Vecozola meistardarbnīcu. Papildinājusies prof. B. Bērziņa vadītajā aspirantūras meistardarbnīcā. Izstādēs piedalās no 1980. gada.

Aleksandra Čaka muzeja izstādē būs iespēja aplūkot mākslinieces darbus, ko inspirējusi iespēja strādāt un parādīt savus darbus Parīzē, iepazīt pilsētas ritmu un krāsas. Māksliniece atzinusi, ka brīdī, “kad automašīna apstājās pie mākslas galerijas, kur tobrīd bija eksponētas manas gleznas, pārsteigta lūkojos apkārt, izbaudot pirmos mirkļus no bērnības izsapņotās Parīzes - tilts pār Sēnu, Parīzes Dievmātes katedrāle. Visas ēkas šķita saglabājušas daudzu gadsimtu vēsturi. Varēju gleznot galerijas jumtistabiņā dažu minūšu attālumā no katedrāles. Tajā brīdī aptvēru, cik Parīze līdzīga mūsu Rīgai!”

Izstādē Aleksandra Čaka muzejā būs iespēja aplūkot gleznas, kurās ir pilsētas sajūtas, kas raksturīgas gan Parīzei, gan Čaka apdzejotajai Rīgai.

Att. Ī. Rozentāles glezna "Uguņošana".